Współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą, działalność dydaktyczna i popularyzująca naukę

Od trzech lat firma Mega-Acoustic współpracuje z Laboratorium Akustyki Technicznej, zlokalizowanym w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wspieramy organizacje studenckie (Koło Naukowe Akustyki Architektonicznej), konferencje organizowane przez AGH (Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków OSKA) oraz bierzemy udział w badaniach i realizacjach naukowych, dostarczając odpowiednie materiały akustyczne.

Główny technolog naszej firmy, Bartłomiej Chojnacki, jest doktorantem Katedry Mechaniki i Akustyki AGH na kierunku Akustyka. prowadzi zajęcia z zakresu elektroakustyki i technik pochłaniania i rozpraszania dźwięku.

Najnowszym działaniem współnym było zorganizowanie testów odsłuchowych dla studentów II roku na przedmiocie Elektroakustyka, gdzie uczestnicy porównywali brzmienie różnych zestawów audio – typowych głośników komputerowych Creative, monitorów studyjnych marki Genelec i zestawu HiFi złożonego z kolumn podstawkowych Plantium i wzmaczniacza TTA-500 od TAGA Harmony.


Zainteresowany podobnymi wpisami?