16 lipca, 2016

Wibroakustyka – Konsultacje akustyczne

Oprócz produkcji ustrojów akustycznych, oferujemy szeroki zakres usług wibroakustycznych oraz konsultacji dotyczących akustyki wnętrz. Posiadamy duże doświadczenie zarówno w projektowaniu i produkcji ustrojów akustycznych, jak i projektowaniu pomieszczeń. Na Państwa pytania czeka nasz specjalista, dr inż. Bartłomiej Chojnacki – aktualnie studiuje jako doktorant Katedry Mechaniki i Wibroakustyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek akustyka. Pracuje jako główny projektant i technolog ustrojów akustycznych marki Mega-Acoustic. Absolwent studiów w kierunku wibroakustyki i inżynierii akustycznej ze specjalizacją w akustyce wnętrz i elektroakustyce. Prowadzi działalność stowarzyszeń naukowych i profesjonalnych jako Sekretarz Zarządu Głównego Polskiej Sekcji Audio Engineering Society oraz członek Polskiego Towarzystwa Akustycznego. Na arenie międzynarodowej jest członkiem Audio Engineering Society Education Committee jako AES SDA Vice-Chair on Europe and International. Autor ponad 15 publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym w dziedzinie akustyki pomieszczeń i niezliczonych projektów akustycznych w przemyśle oraz u klientów indywidualnych. Specjalista w akustyce małych pomieszczeń w zakresie pokojów odsłuchowych i studia nagrań, w kontakcie z najbardziej wymagającymi klientami, audiofilami i inżynierami dźwięku. Popularyzuje metody badań stopnia rozproszenia pola akustycznego, będąc jednym z niewielu specjalistów z tego zakresu na świecie.

Nie wiesz, który ustrój najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Jak rozmieścić elementy zestawu nagłośnieniowego? Dlaczego Twój sprzęt nie gra tak dobrze, jak powinien? Jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na te i wiele innych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Świadczymy także usługi pomiarowe dla przemysłu i klientów indywidualnych, m. in.:

 • moc akustyczna urządzeń w stanie zamontowania (in situ)
 • izolacyjność akustyczna
 • hałas na stanowisku pracy
 • charakterystyka częstotliwościowa pomieszczenia
 • czas pogłosu i pozostałe parametry pomieszczeń (C80, D50, STI)

Pomiary wykonujemy przede wszystkim na terenie województwa małopolskiego, a na specjalne zlecenia na terenie całego kraju.

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego i podania wszystkich możliwych informacji o pomieszczeniu, w tym załączenia zdjęć – ułatwi to zaproponowanie możliwych adaptacji.

Bartłomiej Chojnacki
Specjalista ds. wibroakustyki i ustrojów dźwiękochłonnych

tel. 535 762 387
[email protected]
[email protected]

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wymiary pomieszczenia w [cm]

  Dł. Szer. Wys.

  Opis pomieszczenia - przeznaczenie, umeblowanie

  Wady pomieszczenia

  Zdjęcie pomieszczenia